Związali 6-latka i zamknęli w szopie. Powód, dla którego znęcali się nad chłopcem, nie mieści się w głowie

Chłopiec był trzymany w szopie przez dwa tygodnie, przeżył koszmar

6-letni chłopiec przeżył najgorszy koszmar swojego życia, wszystko będzie śnić mu się po nocach. Doświadczył ogromnej krzywdy od najbliższej rodziny, na szczęście ratunek nadszedł w porę. Mogło skończyć się tragicznie.

Chłopiec został oswobodzony 10 maja. Do tamtego momentu pozostawał pod opieką babci: Esmeraldy Liry i jej partnera, 66-letniego Jose Balderasa. Późnym wieczorem, o 23:30 do drzwi ich domu zapukali policjanci. Miało wpłynąć zawiadomienie, że coś złego dzieje się z obecnym tu chłopcem. Babcia wszystkiemu zaprzeczyła i powiedziała, że jej wnuk znajduje się u matki, a ona nie widziała go od dłuższego czasu. Funkcjonariusze postanowili obejść domostwo. Czuli, że starsza kobieta kłamie.

Chłopiec był trzymany w szopie przez dwa tygodnie, przeżył koszmarDom z zewnątrz nie budził żadnych podejrzeń- nic nie wskazywało, aby działo się w nim coś złego. Prawdę ujawnił partner kobiety. 66-latek spotkał policjantów na podwórzu i poprowadził ich w stronę szopy, kiedy stanowczo spytali go, gdzie jest chłopiec. Potem zagrozili babci, że jeśli nie otworzy drzwi, to wejdą tam siłą. Kiedy funkcjonariusze poświecili latarkami, w szopie pełnej robactwa i szczurów leżał związany 6-latek. Chłopiec był z jednej strony szczęśliwy, że skończył się jego koszmar, ale też przerażony, ponieważ obawiał się kary od babci.

Chłopiec był trzymany w szopie przez dwa tygodnie, przeżył koszmar

6-latek opowiedział policjantom o wszystkim. Przyznał, że wylądował w szopie odkąd zamknięto szkołę z powodu wirusa. Przez 2 tygodnie praktycznie żył w szopie. Nie miał nawet wstępu do domu. Kiedy chciał się wykąpać, babcia polewała go zimną wodą z węża ogrodowego. Wydzielała mu też jedzenie. 6-latek nie miał też gdzie się załatwiać – babcia zamiast wpuścić go do łazienki dawała mu reklamówki, aby wypróżniał się do nich i wyrzucał do kontenera na śmieci. Codziennie wypuszczała go z szopy, wtedy znęcała się nad nim przez kopanie, wyzywanie i ciągnięcie za uszy.

Chłopiec był trzymany w szopie przez dwa tygodnie, przeżył koszmar

Zatrzymana kobieta tłumaczyła się, że to tylko jednorazowa kara. Jednak jej partner miał na ten temat inne zdanie. Powiedział policji, że sytuacja trwa już od 2 tygodni i co noc chłopiec trafia związany do szopy i rzeczywiście nie ma wstępu do domu. Powodem takiego znęcania się nad dzieckiem miało być rzekome podkradanie przez niego jedzenia. Nie wystarczały mu porcje podawane przez starszą kobietę.

Chłopiec był trzymany w szopie przez dwa tygodnie, przeżył koszmar

Esmeralda Lira i 66-letni Jose Balderas zostali zatrzymani i oskarżenia o przestępstwa związane z zagrożeniem zdrowia i życia dziecka. Z ich domu poprzednio zostało zabrane też rodzeństwo 6-latka: 4-letni brat i 7-letnia siostra. Dzieci żyją w rodzinach zastępczych. Nie wiadomo, dlaczego nie mogły przebywać z matką. Sprawa nadal jest badana przez Texas Department of Family and Protective Services. Raporty wykazały, że uczniowie przebywający w domu podczas epidemii mogą być bardziej narażeni na wykorzystywanie, ponieważ nie są chronieni przez nauczycieli, którzy składają służbom odpowiednie raporty o nadużyciach rodziców.


Komentarze