Polacy spożywają ją każdego dnia w dużych ilościach. Okrutnie niszczy nasz organizm, szkody są znaczne

Nie jest żadną tajemnicą, że Polacy kochają ten produkt. Popularność zyskał już nie tylko jego smak – cała marka wpisana jest już wpisana w naszą kulturę i styl życia. Jednak większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niszcząco może wpłynąć na zdrowie konsumentów. Portal Webniusy postanowił opisać krok po kroku, co się dzieje z organizmem po spożyciu tego napoju.

Jeśli jeszcze nie zorientowaliście się, jakim napojem Polacy cieszą się każdego dnia, spieszymy z odpowiedzią. Mowa oczywiście o kultowej już Coca-Coli. Napój ten stał się popularny na skalę globalną. Chociaż opatentowano go już dziesiątki lat temu, nadal możemy zobaczyć go w reklamach oraz filmach. Niestety niewiele osób zastanawia się nad jego wpływem na nasze zdrowie.

W przeszłości Polacy uznawali Coca-Colę za prawdziwy luksus, który mógł smakować jak niedościgniony amerykański sen. Z biegiem lat popularność napoju nie spadła i wciąż wielu z nas często sięga po ten produkt w sklepie. Niestety część osób potrafi pić colę nawet codziennie. Portal Webniusy postanowił opublikować artykuł, który uświadamia nam, jak krok po kroku cola wpływa na nasz organizm.

Pijąc coca-colę, Polacy nie wiedzą, co się dzieje w ich organizmach

Polacy, którzy codziennie potrafią pochłonąć nawet do kilku litrów Coca-Coli, powinni zapoznać się z listą doktora Westa Connera. Według serwisu Webniusy lekarz opisał, jak popularny napój oddziałuje na nasz organizm. Opis ten bynajmniej nie wygląda na optymistyczny – jest wręcz niepokojący. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak Coca-Cola może wpływać na wasze zdrowie, powinniście się zapoznać z treścią.

Polacy, którzy orzeźwiają się Coca-Colą zamiast wodą z cytryną, w reklamach wyglądają na szczęśliwszych. Ale czy rzeczywiście nie powinni się martwić? 10 minut po wypiciu puszki napoju, nasz organizm otrzymuje 10 łyżeczek cukru – 100 procent zalecanej dawki dziennej. Wielu z nas po przyjęciu takiej ilości mogłaby zwymiotować, jednak kwas fosforowy zawarty w coli zakwasza smak i pozwala na uczucie orzeźwienia.

Jak dobrze wiemy, nie wszyscy Polacy są w stanie poprzestać tylko na jednej puszce coca-coli. 20 minut po wypiciu stężenie cukru w naszej krwi wzrasta w niepokojącym tempie. Zmusza to naszą trzustkę do szalonego wysiłku, aby mogła wyprodukować masę insuliny i przekształcić cukier w tłuszcz. Po 40 minut nasz organizm wchłonął już cały cukier. To dlatego mamy podwyższone ciśnienie i powiększone źrenice. Dochodzi też do zablokowania receptorów adenozyny w mózgu, dlatego nie możemy zasnąć.

Po 45 minutach od spożycia puszki Coca-Coli Polacy czują zastrzyk dopaminy, dlatego porównanie słodkiego napoju do narkotyku wcale nie jest przypadkowe. 60 minut po wypiciu zaczynamy coraz częściej chodzić do toalety, aby wydalić z siebie colę wraz z cynkiem, wapnem, magnezem, elektrolitami i wodą – wszystkim, co najcenniejsze. Nasz metabolizm zostaje zaburzony, a organizm wypłukany z wartościowych składników. Dlatego powinniśmy poważnie się zastanowić, czy warto się tak narażać. Jeśli chcecie zadbać o swoje zdrowie,

Komentarze