Synek skarżył się na ból w buzi. Mama zajrzała do środka i stanęła jak wryta, wielkie zagrożenie dla wielu dzieci

Synek skarżył się na ból w buzi. Mama zajrzała do środka i stanęła jak wryta, wielkie zagrożenie dla wielu dzieci

Mama usłyszała, jak jej syn uskarża się na ból w buzi. Kobieta wreszcie poprosiła go, żeby otworzył szeroko usta. W jamie ustnej chłopca znalazła coś bardzo dziwnego. Musiała się dobrze przyjrzeć, żeby się upewnić. Postanowiła opublikować zdjęcia, aby każdy rodzic mógł ochronić swoje dziecko przed niebezpieczeństwem. Jej historię przedstawił portal Webniusy.

Gdy mama małego chłopca pierwszy raz usłyszała, że syn uskarża się na ból w buzi, nie była zaniepokojona. U małych dzieci taki dyskomfort może oznaczać wyżynanie się stałych zębów, co jest całkowicie normalną rzeczą. Jednak dziecko Sary utrzymywało, że ból jest coraz silniejszy. Wreszcie kobieta postanowiła sprawdzić, czy w jamie ustnej chłopca nie dzieje się nic niepokojącego.

Mama chłopca, w końcu zrozumiała, że jej syn naprawdę cierpi. Sara poprosiła dziecko, żeby otworzyło szeroko otworzyło buzię i przyjrzała się dokładnie. Wtedy zauważyła w jego jamie ustnej coś bardzo dziwnego. Początkowo nie była pewna, co znalazła. Dopiero po chwili zorientowała się, że dziąsła jej syna są podrażnione przez ciała obce. Kobieta wyciągnęła pęsetę i szybko zareagowała.

Mama zaapelowała do wszystkich rodziców

Nic dziwnego, że mama chłopca musiała się przyjrzeć kilka razy po tym, jak jej syn otworzył przed nią buzię. Sara wreszcie odkryła źródło bólu dziecka. W jego dziąsła wrosły paznokcie. Za pomocą pęsety wyciągnęła z jego jamy ustnej 27 paznokci, które doprowadziły do podrażnienia dziąseł. Być może wielu z was zastanawia się, jak do tego doszło. Jednak Sara szybko się domyśliła.

Mama wiedziała, że jej syn ma brzydki nawyk obgryzania paznokci. Sara jednak, jak większość rodziców, była przekonana, że to przyzwyczajenie może mieć jedynie konsekwencje estetyczne. Jak się okazuje, może doprowadzić również do przykrych dla zdrowia stanów zapalnych. Kobieta postanowiła zaapelować do innych opiekunów, aby przyjrzeli się swoim dzieciom i postarali się oduczyć ich takiego zachowania.

Publikując zdjęcia z domowego zabiegu, mama chciała ostrzec innych rodziców. Możliwe, że gdyby kobieta nie wyciągnęła wrośniętych w dziąsła syna paznokci, mogłoby dojść do poważniejszej infekcji. W przypadku małych dzieci, u których dopiero kształtuje się uzębienie i wyżynają się zęby stałe, mogłoby to być niebezpieczne. Niedawno opisaliśmy także historię matki, której córka każdego dnia budziła się podrapana.

Komentarze