Zmarł najstarszy polski Youtuber! „Dziarski dziadek”

Tragiczną informacją podzielił się dziś Urząd Miasta Legionowo. Zmarł Antoni Cholewa-Huczyński, znany w internecie jako „Dziarski Dziadek” najstarszy polski YouTuber, a co najważniejsze uczestnik działań wojennych podczas Powstania Warszawskiego i niezwykły człowiek.

Urodzony 26 listopada 1922 roku Antoni Cholewa-Huczyński był aktywnym uczestnikiem działań wojennych, za które został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Był również wieloletnim lekarzem weterynarii oraz twórcą internetowym. Pan Antoni w sieci opowiadał głównie o swojej przeszłości oraz nawiązywał do historii naszego kraju. Z czasem jednak, dzięki swojemu pozytywnemu podejściu do życia oraz znacznej aktywności fizycznej, stał się znany jako „Dziarski Dziadek”. Zasłynął w internecie w znacznej mierze dzięki filmom Jacka Gadzinowskiego, który szerokiej publiczności przedstawił historię żołnierza AK oraz ukazał jego sposoby na długowieczność.

Swoją popularność w sieci i wielkie uznanie widzów, Pan Antoni wykorzystał w najlepszy możliwy sposób. Został internetowym nauczycielem i zaczął dzielić się swoją wiedzą na różne tematy, a także przedstawiał ciekawe historie i propagował pamięć o ważnych wydarzeniach historycznych Polski. Antoni Huczyński przestał występować jedynie na kanałach w ramach zaproszonego gościa, lecz założył autorski kanał na YouTube pod nazwą „Sposoby dziadka na długowieczność”, a także wydał interesującą książkę podejmującą wspomniany temat. Ostatni film na kanale Pana Antoniego pojawił się 1 stycznia tego roku. 

Był osobą, która zapadnie w pamięci wielu z nas. Przekazywał niesamowite historie, zarażał ludzi uśmiechem, a także propagował wiele pozytywnych wartości, które z pewnością powinny zostać z nami na dłużej. Jeśli nie mieliście do tej pory okazji zapoznać się z materiałami publikowanymi przez Antoniego Huczyńskiego, zachęcamy do sprawdzenia wszystkich filmów, które mamy nadzieję, że zostaną z nami na długie lata.

Komentarze