Polska będzie krajem najdroższych papierosów na świecie. Znamy już przyszłe ceny

Papierosy wkrótce poważnie zdrożeją? Ostatnie podniesienie akcyzy szybko spotkało się z negatywną reakcją palaczy, którzy nie będą zadowoleni z najnowszych pomysłów rządu. Wkrótce paczka może bowiem kosztować naprawdę zawrotną, jak na ten produkt, sumę.

Papierosy z roku na rok drożeją, ponieważ na ich cenę wpływa oczywiście stawka akcyzy. Ostatni wzrost kosztów ponoszonych przez palaczy, który zbiegł się naturalnie z początkiem nowego roku, spotkał się z negatywnym odbiorem sporej części społeczeństwa. Warto jednak zaznaczyć, że osoby palące, czekają wkrótce dużo większe podwyżki.

Papierosy ponownie zdrożeją, jednak tym razem wzrost cen będzie gigantyczny

Jak donosi Dziennik Zachodni, rząd zastanawia się nad zmianami, które doprowadziłyby do gigantycznego wzrostu cen papierosów. Polacy mieliby bowiem płacić za paczkę aż 60 zł. Niektórzy komentatorzy twierdzą, iż najpewniej byłyby wówczas najdroższe na świecie. Poza tym w górę poszłyby ponownie także ceny alkoholu – masowo kupowane w kraju „małpki” podrożałyby bowiem aż o 30 procent.

Pomysły polityków łączone są z Narodową Strategią Onkologiczną, mającą doprowadzić do znacznego zmniejszenia się liczby zachorowań na nowotwory. Warto zaznaczyć, że podobne zmiany akcyzy mogłyby także podreperować budżet, zapewniając mu gigantyczne, jak na podobne źródło, wpływy. Jednocześnie pomysł otwiera drzwi dla rozwoju szarej strefy, co bez wątpienia nie wpłynęłoby dobrze na finanse państwa.

Komentarze