Na zdjęciu znajduje się naga kobieta. Tylko 5% osób potrafi ją zobaczyć

Zagadka wielu osobom spędza sen z powiek. Na obrazku została ukryta naga kobieta, która jak kameleon wtopiła się w otoczenie. Jedynie 5% osób, które zobaczyły zdjęcie, są w stanie ją zauważyć.

Ta zagadka to prawdziwe wyzwanie dla zmysłu wzroku. Jedynie 5% populacji jest na tyle spostrzegawcze, aby dojrzeć gdzie na tym zdjęciu ukrywa się naga kobieta. Wymaga to naprawdę sporego skupienia.

Ta zagadka potrafi spędzić sen z powiek

Na tej niewątpliwie estetycznej fotografii można zobaczyć piękną, jesienną scenerię. Stary płot i wielka brama zapewne są niewiele młodsze od potężnego, starego drzewa, które swoimi kolorowymi liśćmi przyozdobiło ziemię. W tle kolorami mieni się jesienny las. Do tego w tej urzekającej scenerii ukrywa się naga kobieta, jednak jej dostrzeżenie wcale nie jest takie proste.

Autorami tej zagadki są Jörg Düsterwald i Tschiponnique Skupin, artyści, którzy tworzą prace wytężające nasz wzrok i spostrzegawczość. Najpierw jeden z nich maluje nagie modelki, aby zlewały się z tłem, po czym drugi wykonuje niesamowite zdjęcia. Fotografie obiegły już internet i zdążyły wysilić mózgi internautów. Jeśli tobie nie udało się znaleźć kobiety na zdjęciu, poniżej znajduje się kilka podpowiedzi, oraz sama odpowiedź.

Na pewno nie ma sensu szukanie kobiety na górze obrazka, nie wspięła się na drzewo i nie macha do fotografa z daleko. Fałszywym tropem jest również brama ja i sam mur. Kamień z lewej również możemy pominąć, jedynie odwraca naszą uwagę. Kobiety nie ma również w „oskubanym” krzewie na lewo. Gdzie więc jej szukać?

Komentarze