70-latka zrobiła sobie makijaż aż szczena opada. Wygląda o 30 lat młodziej

Makijaż niesamowicie odmienił tę kobietę. Efekt, jaki dzięki niemu osiągnięto, jest niebywały. 70-latka odmłodniała tak, że jest właściwie nie do poznania. Zobacz jak teraz wygląda!

Makijaż sprawił, że ta 70-letnia kobieta całkowicie się odmieniła. Metamorfoza jaka ją spotkała może wywołać niemałe zaskoczenie. Taki makijaż można z pewnością uznać za niesamowite osiągnięcie z zakresu tej sztuki. Zobacz jak kosmetyki wizualnie odmłodziły tę kobietę.

Makijaż zapewnił kobiecie niezwykłą przemianę

Makijaż to bez wątpienia rzecz, którą można nazwać sztuką. Niekiedy ma on za zadanie delikatnie podkreślić urodę lub zamaskować pewne mankamenty, jednak w tym przypadku przyczynił się do rewolucyjnej zmiany wyglądu 70-latki. Taka metamorfoza nie może pozostać niezauważona.

Malowanie twarzy towarzyszy ludzkości niemal od samego zarania jej dziejów. Już prymitywne plemiona, z których wywodzi się ludzkość, używały barwników do wyrażania emocji lub zaznaczenia statusu społecznego. Makijaż ewoluował razem z człowiekiem i przybierał najróżniejsze formy. W starożytnym Egipcie miał za zadanie eksponować urodę. Już wtedy kobiety używały tamtejszych odpowiedników szminek, pudrów, tuszów do rzęs, a nawet lakierów do paznokci. Potwierdzają to badania archeologiczne. 

Historia ludzkości pokazuje, że makijaż nie był zarezerwowany wyłącznie dla kobiet. W antycznej Grecji używali go aktorzy do uwydatnienia charakteru odgrywanej postaci. Wojownicy stosowali też barwy wojenne, które można również zaklasyfikować jako odmianę makijażu. Współcześnie makijaż stosują ludzie na całym świecie i może mieć szereg zastosowań. Jednym z nich niezaprzeczalnie jest wizualne odmłodzenie. Ta kobieta jest tego idealnym przykładem.

Co sądzicie o tej metamorfozie?

Komentarze