Dramat 11-letniej Zuzi. Ma milion złotych długu, zabrali jej nawet rentę

Nastolatka z Libiąża ma dług na ponad milion złotych. Mimo, że ma dopiero 11 lat, komornik zabiera pieniądze z renty. Jeżeli sytuacja się nie zmieni, dziewczynce uda się spłacić dług za… 463 lata

Nastolatka stała się gwiazdą mediów, gdy „Wprost” opisał jej tragiczną sytuację. 11-latka ma milion złotych długów, odziedziczonych po zmarłym ojcu. Komornik zajął jej rentę. Dziewczynka żyje z matką w skrajnym ubóstwie. Sprawa bardzo poruszyła Polaków.

Dziewczynka mieszka z mamą w malutkim mieszkaniu mającym zaledwie 20 metrów kwadratowych. Ich miesięczny budżet wynosi 1,5 tys. złotych. Wlicza się w to już renta Zuzi po zmarłym ojcu, zasiłek dla samotnej matki, 500+, które otrzymuje matka na Zuzię oraz pensja, którą otrzymuje mama Zuzi za dorywczą pracę w bibliotece. Kobieta przyznaje, że czasem chodzi do pomocy społecznej po węgiel, żywność czy ubrania dla dziewczynki. Sytuacja rodziny jest bardzo trudna, a do tego Zuzia musi spłacać dług po ojcu, który wynosi milion złotych.

Gdy Zuzia miała dwa lata, w 2011 roku zmarł jej ojciec Piotr Sałaszewski. Był jedynym żywicielem rodziny. Zuzia po jego śmierci otrzymała rentę wynoszącą 604 złotych miesięcznie. Jak się okazało, mężczyzna zostawił po sobie kredyt na rozruch swojej hurtowni, o którym nie wiedziała rodzina. 

Absurdalna sytuacja 

O tym, że mężczyzna nie żyje, komornik dowiedział się dopiero po kilku latach. W międzyczasie dług rósł, postępowanie toczyło się  dalej, odsetki rosły. W 2015 roku komornik umorzył postępowanie. Wówczas bank Millenium, który udzielił Sałaszewskiemu owego kredytu, przekazał sprawę firmie windykacyjnej Ultimo. W 2016 roku wystąpili oni o klauzulę wykonalności wobec Piotra Sałaszewskiego. Mimo, że mężczyzna nie żył od kilku lat, sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek. Gdy firma zorientowała się w swoim błędzie, wniosek przeniosła na kilkuletnią wówczas Zuzię. 

Firma Ultimo przekonuje, że nie wiedzieli o trudnej sytuacji Zuzi. Mimo to, komornik co miesiąc pobiera jej z renty 180 złotych. Sytuacja jest absurdalna, a w tym tempie dziewczynka spłaci dług ojca za 463 lata. Sprawą Zuzi zajmuje się obecnie sąd. 

Komentarze

2 myśli w temacie “Dramat 11-letniej Zuzi. Ma milion złotych długu, zabrali jej nawet rentę”

  1. Jak można zdzierać od niewinnych ludzi kasę kiedy jest jeszcze osoba niepełnoletnia co to kurwa za prawa dziecka . Co to za system jebany żeby was wirus z chin dopadł

  2. To jest tak… ja produkuje meble, raz wyjdę lepiej raz gorzej A czasem dołożę. Różne rzeczy się przytrafiają które muszę przełknąć. I jakoś do przodu trza iść dalej. Tak milenium bank powinien to przełknąć bez rozglosu. Na innych tysiącach kredytów nie źle zarabia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.